STUDIO MASAŻU AYUS

TERAPIE NATURALNE

AJURWEDA

Ajurweda to najstarszy system medyczny na świecie , uznawana jest za matkę medycyny. Tradycyjna medycyna indyjska zapoczątkowana w XII w p.n.e. a jej obecna forma ukształtowała się między V w p.n.e. a V n.e.


Ajurweda składa się z dwóch słów AYUS-życie i WEDA-wiedza o życiu.

Ajurweda zajmuje się holistycznie człowiekiem obejmując jego zdrowie fizyczne , psychiczne i duchowe i jest przez Światową Organizacje Zdrowia w pełni uznawana za naukę medyczną.

Wiele ajurwedyjskich sposobów leczenia przejęła współczesna medycyna zachodnia jak i homeopatia , naturopatia czy aromaterapia.

Terapie oczyszczające ciało z toksyn : masaże , sauna , głodówki czy lewatywy pochodzą również z ajurwedy.


Wg Ajurwedy wszystko składa się z pięciu żywiołów.

Elementy te to : eter , powietrze , ogień , woda i ziemia.


Istoty żyjące posiadają jeszcze jeden element: prana. Prana to siła życiowa , podstawowa energia odpowiadająca za fizyczne , umysłowe i duchowe zdrowie i siłę.

Prana w sanskrycie oznacza oddech i jest rozumiana jako siła podtrzymująca życie , energia witalna. Jest to podstawowe założenie ajurwedy i jogi , energia ta przepływa przez kanały subtelne zwane nadi.

Właśnie terapie i zabiegi ajurwedyjskie mają pozwolić odblokować kanały energetyczne nadi dla prawidłowego przepływu energii witalnej.


Polecam serdecznie zgłębienie tej wspaniałej wiedzy w Studio Masażu AYUS.

Mam nadzieję , że przygoda z ajurwedą zapoczątkowana w moim studio AYUS będzie początkiem Waszej podróży ku osiągnięciu zdrowia , harmonii i szczęścia.


STUDIO  MASAŻU  AYUS

Ania S.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY


wróć